Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Księginic na Festiwal Kapusty i Pieroga. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.  Festiwalowi towarzyszyć  będzie Gminny Mobilny Punkt Szczepień, zachęcamy do możliwości wykonania szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Punkt szczepień przygotowywany jest przez Urząd Gminy Lubin we współpracy z Miedziowym Centrum Zdrowia. Będą go wspierali także strażacy z OSP. Można będzie się zaszczepić jednodawkowym lud dwudawkowym preparatem. W pierwszy przypadku osoba zaczepiona otrzyma od ręki odpowiedni certyfikat.

Na miejscu można będzie także wypełnić zgłoszenie do konkursu „W gminie Lubin #Szczepimysię i wygrywamy”, w którym można zostać właścicielem rowerów, hulajnogi czy tabletu. Gminny Mobilny Punkt Szczepień będzie działał w godzinach 16.00-18.00.

Tegoroczna 12. Edycja Festiwalu Kapusty i Pieroga będzie inna niż wszystkie, oprócz konkursów kulinarnych Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotował ciekawe warsztaty: carvingu,  pieczenia chleba i lepienia pierogów.

Do współpracy zaproszono lokalnych wystawców z rękodziełem i produktami typu sery, miody. O atrakcje dla dzieci zadbają nadzorujący dmuchańce  oraz panie z balonami, zabawkami, watą cukrową i popcornem. Oczywiście dorośli też znajdą coś dla siebie i do zabawy, i do zjedzenia.

Rada Senioralna Gminy Lubin wraz z OKGL zaprasza także seniorów do wzięcia udziału w konkursie na „Największe warzywo i wyjątkową roślinę”. Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej OKGL.   Tam można też znaleźć wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu Kapusty i Pieroga. Początek o godzinie 16.00,  zapraszamy!