„Festiwal roślin” w bibliotece w RaszówceGminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przygotowała z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (7-15 maja 2023) nietypową, jak na taką placówkę akcję pod hasłem „Festiwal roślin”.

Ma to bezpośredni związek z mottem tegorocznego tygodnia bibliotek, które brzmi: „Moja, Twoja, Nasza BIBLIOTEKA!”.

– Przyniosło ono ze sobą skojarzenia takie jak „nasz dom”, nasza Ziemia”. Pomysł na festiwal roślin zrodził się z zainteresowań i pasji pracownic biblioteki, które wspólnie przygotowały blisko 80 szczepek roślin doniczkowych – mówi Wioletta Olech dyrektor GBP w Raszówce.

Każdy miłośnik kwiatów, niezależnie od tego czy jest czytelnikiem biblioteki czy nie, może przyjść i wziąć do domu roślinę, która mu się spodoba.

– Działa to też w drugą stronę. Każdy może również przynieść szczepki roślin, którymi chce się podzielić z innymi. Ideą akcji jest sąsiedzka wymiana roślin, której celem jest propagowanie ekologii zwłaszcza, że doniczki pochodzą z odzysku, a niektóre pojemniki zostały zrobione z opakowań plastikowych – mówi Wioletta Olech.

W bibliotece przygotowano również prezentację „zielonej literatury”, czyli książek związanych z uprawą roślin zarówno tych doniczkowych jak i ogrodowych. Książki dla dorosłych i dzieci można wypożyczyć, a wybrane rośliny będą wspaniałą pamiątką obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2023.

Akcja potrwa do wyczerpania zasobów roślinnych! W imieniu bibliotekarek zapraszamy!

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.