festyny sołeckie dla rodzinMiniony słoneczny weekend obfitował w liczne zabawy na świeżym powietrzu organizowane dla całych rodzin. Głównymi bohaterami festynów byłe jednak dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji.  Sołectwa odwiedził wójt Tadeusz Kielan, przywożąc dzieciom specjalne upominki. W sobotę był w Raszówce, Gorzycy, Miroszowicach, Szklarach Górnych i Czerńcu.

W Raszówce sołtys Monika Siwak i rada sołecka przygotowali dla całych rodzin wielogodzinne atrakcje. Wszystko zaczęło się już od godziny 11 specjalną grą terenową wytyczoną w całej miejscowości. Na boisku i przyległych terenach były za to liczne konkursy sportowe prowadzone m.in. przez radnego Marcina Nyklewicza.

festyny sołeckie dla rodzinZarówno najmłodsi, jak i nieco starsi wspólnie się bawili, biesiadowali, ale i wykorzystano w praktyce znaną maksymę – nauki przez zabawę. Biblioteka przygotowała specjalne stoisko i uczyła o kosmosie, miejscowy pszczelarz mówił skąd się bierze miód, a strażacy z OSP pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy i obsługiwać urządzenia do defibrylacji.

Także i w Gorzycy w działania sołtysa i radnego Jana Olejnika oraz rady sołeckiej zaangażowała się miejscowa jednostka OSP. Tamtejszy festyn był ofertą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych na wspólne, dobre spędzenie czasu.

– Na co dzień jesteśmy bardzo zabiegani, a podczas takich spotkań jest czas na beztroskę, radość i zabawę. Życzę dzieciom, żeby na co dzień były bardzo szczęśliwe, radosne, a że jesteśmy w przededniu wakacji,  to mam nadzieję, że spędzicie je wspaniale, wypoczniecie i z dużym entuzjazmem wrócicie we wrześniu do szkół – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.- Nie ma nic lepszego do scalania rodzin, jak wspólne spędzanie czasu . Życzę wszystkim doskonałej zabawy.

Zabawki wykonane przez wójta Tadeusza Kielana

Zabawki wykonane przez wójta Tadeusza Kielana

Wójt do każdego z odwiedzanych miejsc przywiózł oprócz słodyczy dla najmłodszych, wykonane przez siebie drewniane zabawki. To zabawki z wielokolorowego drewna, nie są malowane, lakierowane a przy ich powstawaniu wójt nie używa gwoździ. Są w pełni bezpieczne dla dzieci i przywołują wspomnienia wielu dorosłych z ich własnego dzieciństwa.

Zabawki dla dzieci, jako nagrody za udział w licznych konkurencjach sportowych przywiózł do Gorzycy i Szklar Górnych także radny i prezes PGKGL Wojciech Dziwiński.

W Szklarach Górnych na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w tym ogromne dmuchańce, przejazdy na kucykach, konkursy, zabawy, smakołyki. W organizację plenerowego spotkania oprócz rady sołeckiej i sołtys Aliny Majewskiej zaangażowany był także radny Tomasz Fuczek.

festyny sołeckie dla rodzinW Czerńcu również można było liczyć na miejscową jednostkę OSP. Dzieciom sprawiło bardzo dużo frajdy zbijanie pachołków wodą ze strażackiego węża. Sołtys i radna Joanna Pietruszka wraz z radą sołecką zaproponowała najmłodszym m.in. malowanie twarzy, zabawy ruchowe, wspólne pamiątkowe zdjęcie i oczywiście wiele słodkości

W Miroszowicach także przygotowano liczne atrakcje. Sołtysowi Grzegorzowi Wójcikowi udało się pozyskać do współpracy wiele lokalnych, zaprzyjaźnionych firm. Na wszystkich czekały więc pyszne dania z grilla, słodkie napoje, owoce, słodycze i różne smakołyki.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.