Finały wojewódzkie XXIV edycji Pucharu Tymbarku z naszymi udanymi występami Przedstawiciele szkół podstawowych w Niemstowie i Szklarach Górnych podsumowali występy swoich drużyn w tegorocznym turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się  w Dzierżoniowie. Co prawda nie udało się awansować do kolejnego etapu, jednak już sam udział w finałach wojewódzkich był dużym sukcesem!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im, Janusza Korczaka w Niemstowie trafiła do gr. A. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 nad drużyną z Bolesławca. Kolejne spotkanie to była porażka 1:7 z zespołem z Lutyni. Na zakończenie fazy grupowej zwyciężyli 5:3 z zespołem z Góry.

Finalnie dało to 2. miejsce w grupie, które niestety nie premiowało do fazy pucharowej, bowiem tylko zwycięzcy grup uzyskiwali awans.

Mimo braku awansu do dalszej fazy drużyna z Niemstowa pokazała się z bardzo dobrej strony.

Finały wojewódzkie XXIV edycji Pucharu Tymbarku z naszymi udanymi występami Warto wspomnieć, że w finale wojewódzkim udział wzięło aż 26 zespołów z całego Dolnego Śląska. Zwycięstwo i awans do finału ogólnopolskiego uzyskała drużyna SMS Chrobry Głogów.

Przedstawiamy reprezentantów szkoły:

• Klasa IV: Karol Niżnik, Karol Adam Niżnik.
  • Klasa V: Wojciech Fedorowski, Franciszek Moroch, Karol Nowak, Karol Moroch, Daniel Radło, Igor Serafinowicz, Jakub Stankiewicz.
  • Trener: Sebastian Gałach

Także reprezentacja dziewcząt klas IV i V ze  Szkoły Podstawowej  im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych w wyniku  powiatowych eliminacji reprezentowała gminę Lubin w wojewódzkim finale turnieju.

Drużyna dziewcząt w kategorii U-12 w składzie: Oliwia Zientek, Kamila Ciszek, Lena Piszczek, Martyna Dziurman, Michalina Żmudzińska, Julia Garstecka, Lena Garstecka, Zuzanna Gul, Hanna Hagel, Barbara Zdrojewska, pod nazwą ,,Team Tymbarku Szklary Górne” stanęła do sportowej rywalizacji z najlepszymi reprezentacjami w województwie dolnośląskim.

Nasza drużyna w fazie grupowej rozegrała trzy  mecze:

• Borek Strzeliński 2 : 5  TT Szklary Górne
  • SP Chocianów 4 : 6   TT Szklary Górne
  • ZSP 6 Wałbrzych 2 : 2   TT Szklary Górne

Finały wojewódzkie XXIV edycji Pucharu Tymbarku z naszymi udanymi występami Dziewczęta awansowały do ćwierćfinału turnieju, gdzie rozegrały mecz z Gwiazdeczkami Długołęka, który zakończył się wynikiem 7 : 1  dla drużyny przeciwnej.

W trakcie eliminacji mogliśmy obserwować wysoki poziom sportowy i zaangażowanie ze strony wszystkich uczestników. Młode piłkarki zaprezentowały umiejętności techniczne, taktyczne i fizyczne.

Mecze były emocjonujące i pełne dynamicznej gry, choć nie udało się awansować do finału, sam udział w takim turnieju był dużym przeżyciem i pozostanie w pamięci uczniów na długo. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale i upominki.  Gratulujemy występów!

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.