Już od pierwszych chwil niedzielnego meczu można było dojść do przekonania, iż mecz derbowy będzie bardzo zacięty. Początkowe minuty spotkania były bardzo nerwowe, brak było płynności w grze obu ekip.

Piłkarze gospodarzy pierwsi poskromili nerwy czego efektem była bramka w 27. minucie spotkania zdobyta przez Krzysztofa Kielera. Stracony gol podziałał na gości szalenie mobilizująco. Piłkarze Fortuny Obora starali się szybko odrobić straty, co im się w pełni udało w 37. minucie. Oskar Ondycz kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania, a w 44. minucie Łukasz Kulicki dał gościom prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, nadal oglądaliśmy ciekawe akcje z obu stron, bramki jednak nie padały. Zawodnicy obu drużyn zostawili na murawie sporo zdrowia, za co należą się im duże słowa uznania.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Kacper Rychlewicz (Kłopotów). Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Krzysztofa Kielera (KS Kłopotów-Osiek) i Tomasza Niegluja (Fortuna Obora). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta gminy Lubin wręczał radny Patryk Jarkowiec.

Wszystkie mecze naszych drużyn

Apis Jędrzychowice – Iskra Księginice 1:2