Mecz Fortuny Obora z Albatrosem JaśkowiceNiedzielny mecz Fortuny Obora z Albatrosem Jaśkowice miał dla obu drużyn bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o pozycję w tabeli. Zarówno gościom, jak gospodarzom, zwycięstwo dawało spokojniejszą przerwę zimową. Stawka meczu bardzo wpłynęła na poczynania w pierwszych minutach spotkania.

Już w 5. minucie meczu goście mieli szansę na prowadzenie, lecz nie wykorzystali rzutu karnego. Po tym początkowym niepowodzeniu w grze obronnej, zawodnicy z Obory w przeciągu sześciu minut wyszli na trzybramkowe prowadzenie po celnych trafieniach Oskara Ondycza (11. min), Pawła Mikuły (15. min) oraz Tomasza Dobka (17. min).

Gości jednak to nie wybiło z rytmu i wystarczyło im dziesięć minut, aby doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do Fortuny, która po bramce Oskara Ondycza (43. min) ponownie wyszła na prowadzenie.

Mecz Fortuny Obora z Albatrosem JaśkowicePo zmianie stron obraz gry nie zmienił się, optyczna przewaga miejscowych została zamieniona na popis skuteczności Pawła Mikuły (48., 85. i 89. min) zdobywcy klasycznego hat-tricka. Zwycięstwo gospodarzy było w pełni zasłużone i mamy nadzieję, iż będzie to punkt zwrotny w tegorocznej rywalizacji Fortuny Obora w Klasie A.

Zawodnicy obu drużyn ,,zostawili na murawie” sporo zdrowia za co należą się im duże słowa uznania. Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Krzysztofa Walaska ( Fortuna Obora). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

Wszystkie mecze naszych drużyn

  • Słowianin Wolibórz – Iskra Księginice 6:2
  • Fortuna Obora – Albatros Jaśkowice 7:3
  • Unia Szklary Górne – LKS Komorniki 4:3
  • Unia Miłoradzice – Sokół Krzywa 4:0
  • Kolejarz Miłkowice – Huzar Raszówka 2:1

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin