Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubinie informuje, że w związku ze zmianami unijnego  rozporządzenia wykonawczego, teren gminy Lubin oraz miasta został włączony do obszaru objętego ograniczeniami II, tj. strefy różowej, gdzie występują ogniska ASF u dzików.

W związku z występowaniem ASF w Polsce na terytorium kraju zostały wyznaczone obszary objęte różnymi restrykcjami:

• obszar objęty ograniczeniami III (kolor czerwony na mapie)
  • obszar objęty ograniczeniami II (kolor różowy na mapie)
  • obszar objęty ograniczeniami I (kolor niebieski na mapie)

W obszarach tych obowiązują ograniczenia w możliwości przemieszczania świń, mięsa wieprzowego i innych produktów pozyskanych od świń oraz dzików i ich mięsa. Więcej informacji o ograniczeniach, zakazach i nakazach obowiązujących w strefie różowej dostępnych jest w treści pisma przesłanego przez Inspekcję Weterynaryjną.

Warto dodać, że Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 124 ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w 2021 r. w Polsce.

UG,UM Lubin _strefa różowa 12_2021 (PDF 1013KB)