Do Raszówki trafił nowoczesny sprzęt, który pozwala dokonać szybkiej diagnostyki kardiologicznej. Dokonuje pomiaru rytmu oraz częstości pracy serca, co jest bardzo ważne w sytuacjach zagrożenia życia ostrym epizodem sercowo-naczyniowym. Zakup oraz przeszkolenie personelu medycznego sfinansowano w całości z budżetu gminy Lubin.

Elektrokardiograf, który działał do tej pory na wyposażeniu Ośrodka Zdrowia w Raszówce, był już bardzo wyeksploatowany.

– Dobro mieszkańców stawiamy na pierwszym miejscu. Ten sprzęt daje możliwość szybkiej diagnozy, co prowadzi do podjęcia właściwych środków zaradczych, dlatego podjęliśmy decyzję o sfinansowaniu zakupu nowoczesnego aparatu – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Aparat dostarczono już do przychodni i jednocześnie personel Ośrodka Zdrowia w Raszówce został przeszkolony w jego obsłudze. Gmina Lubin zapłaciła za to 5 396,43 zł, za co publicznie podziękowano na profilu facebookowym Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej OMP Lubin:

– Takie inwestycje zdecydowanie poprawią komfort i jakości usług medycznych świadczonych mieszkańcom gminy Lubin i są nieocenionym wsparciem małych, wiejskich przychodni. (…) Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie oraz zakupy Tadeuszowi Kielanowi – wójtowi gminy Lubin, a także Tadeuszowi Kosturkowi – sołtysowi Raszówki i Marcinowi Nyklewiczowi – radnemu gminy Lubin za osobiste zaangażowanie.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku gmina Lubin sfinansowała zakup innego wyposażenia medycznego dla przychodni w Raszówce oraz w Szklarach Górnych. Do Raszówki trafił wówczas nowoczesny unit stomatologiczny (fotel dentystyczny), natomiast do Szklar Górnych sprzęt do sterylizacji narzędzi stomatologicznych.