Gminne zawody sportowo-pożarniczeOchotnicza Straż Pożarna z Zimnej Wody wygrała klasyfikację generalną zawodów, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. W tegorocznej edycji strażackich zmagań wystąpiły wszystkie gminne jednostki OSP wystawiając w sumie aż 13 drużyn.

Dziewięć z nich to były drużyny męskie, dwie kobiece i dwie młodzieżowe. Coroczne zawody sportowo-pożarnicze to forma intensywnego szkolenia niezbędnego do działań ratowniczych.

– Podnosicie w ten sposób swoje umiejętności, a dzięki temu mieszkańcy gminy mogą czuć się bezpieczniej. Bardzo mnie cieszy, że po kilkuletniej przerwie wszystkie nasze jednostki startują w tych zawodach. To duża mobilizacja do stałego doskonalenia waszych kompetencji – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Zawody to także popularyzacja wśród mieszkańców zagadnień ochrony przeciwpożarowej. W tym roku odbywały się one na boisku w Kłopotowie i przyciągnęły wielu kibiców. Naszych strażaków – ochotników aktywnie dopingowali też radni gminy Lubin: Zofia Marcinkiewicz, Patryk Jarkowiec, Jan Olejnik, Robert Piekut, Andrzej Olek, Jerzy Tadla, Joanna Pietruszka  i radny powiatowy Wojciech Dziwiński.

Zawody były także okazją do wręczenia druhom odznaczeń i wyróżnień. Gratulacje i życzenia powodzenia przekazywał ochotnikom równnież Krzysztof Kubów, poseł na Sejm RP i jednocześnie minister w kancelarii premiera.

Gminne zawody sportowo-pożarniczeSportowo-pożarniczym zmaganiom z dużą uwagą przyglądają się strażacy z PSP w Lubinie, z komendantem Erykiem Górskim na czele. Sędzią głównym zawodów był Marcin Piwowarski. Strażacy zawodowi na co dzień współpracują ze wszystkimi naszymi jednostkami OSP. Warto przy okazji przypomnieć, że trzy z naszych dziewięciu jednostek są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ćwiczeniu bojowym na boisku w Kłopotowie zaprezentowała się także młodzieżowa drużyna dziewczęca oraz chłopięca. Obie ekipy będą reprezentować naszą gminę na młodzieżowych zawodach powiatowych już w najbliższą niedzielę. Zawody te będą rozegrane na boisku w Niemstowie, początek o godz. 13, zachęcamy do aktywnego kibicowania i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

W ćwiczeniu bojowym kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zimnej Wody, drugie miejsce OSP Raszówka. Identycznie wyglądała klasyfikacja kobiet w sztafecie pożarniczej 7x 50 m z przeszkodami oraz co oczywiste – klasyfikacja generalna.

Wśród męskich drużyn w ćwiczeniu bojowym pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zimnej Wody, drugie Gorzyca, trzecie Niemstów, czwarte Raszówka, piąte Szklary Górne, szóste Czerniec, siódme Raszowa, ósme Księginice i dziewiąte Krzeczyn Wielki.

Gminne zawody sportowo-pożarniczeW sztafecie najlepsi byli druhowie z Księginic, drugie miejsce wywalczyli ochotnicy z Raszówki, trzecie z Niemstowa, czwarte z Czerńca, piąte z Zimnej Wody, szóste z Raszowej, siódme z Gorzycy, ósme z Krzeczyna Wielkiego i dziewiąte ze Szklar Górnych.

W klasyfikacji generalnej ostateczne lokaty wyglądają następująco:

  1. miejsce OSP Zimna Woda z wynikiem 103,65 pkt.
  2. miejsce OSP Raszówka z wynikiem 111,8 pkt.
  3. miejsce OSP Niemstów z wynikiem 111,90 pkt.
  4. miejsce OSP Gorzyca z wynikiem 118,1 pkt.
  5. miejsce OSP Księginice z wynikiem 118,9 pkt.
  6. miejsce OSP Czerniec z wynikiem 119,40 pkt.
  7. miejsce OSP Szklary Górne z wynikiem 123,30 pkt.
  8. Miejsce OSP Raszowa z wynikiem 124,30 pkt.
  9. miejsce OSP Krzeczyn Wielki z wynikiem 130,90 pkt.

Więcej zdjęć na: facebookowym profilu gminy Lubin.