Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej Piętnastu uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych zmierzyło się w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Laureaci dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Organizatorem  turnieju jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Corocznie pytania do specjalnych testów wiedzy  przygotowują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku ich Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej autorem był Patryk Zdanowski, który wraz z zastępcą komendanta Markiem Maślejem czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Do rozwiązania były testy w dwóch grupach wiekowych, czyli klasy I-IV i V-VIII. W każdym z nich należało prawidłowo odpowiedzieć na 30 pytań.

– Bardzo nas cieszy tak liczny udział dzieci i młodzieży z gminy Lubin, którzy reprezentują wszystkie gminne szkoły, dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a nauczycielom za ich przygotowywanie do konkursu – mówił Marek Maślej z PSP Lubin.

Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej – Wszyscy na tej sali jesteśmy wygrani, bo każda osoba, która ma wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu, to korzyść dla niej samej i nas jako społeczności. Bardzo wam dziękuję za przygotowania i udział w konkursie  oraz gratuluję wyników, bo poziom turnieju był bardzo wyrównany – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych, które  zaplanowano na 26 kwietnia.  Poniżej całościowa kwalifikacja uczestników turnieju, każdy z nich otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.

Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej

Grupa I klasy I-IV:

1. miejsce Wiktor Winnicki