Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej Piętnastu uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych zmierzyło się w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Laureaci dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Organizatorem  turnieju jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Corocznie pytania do specjalnych testów wiedzy  przygotowują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku ich Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej autorem był Patryk Zdanowski, który wraz z zastępcą komendanta Markiem Maślejem czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Do rozwiązania były testy w dwóch grupach wiekowych, czyli klasy I-IV i V-VIII. W każdym z nich należało prawidłowo odpowiedzieć na 30 pytań.

– Bardzo nas cieszy tak liczny udział dzieci i młodzieży z gminy Lubin, którzy reprezentują wszystkie gminne szkoły, dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a nauczycielom za ich przygotowywanie do konkursu – mówił Marek Maślej z PSP Lubin.

Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej – Wszyscy na tej sali jesteśmy wygrani, bo każda osoba, która ma wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej i udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu, to korzyść dla niej samej i nas jako społeczności. Bardzo wam dziękuję za przygotowania i udział w konkursie  oraz gratuluję wyników, bo poziom turnieju był bardzo wyrównany – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych, które  zaplanowano na 26 kwietnia.  Poniżej całościowa kwalifikacja uczestników turnieju, każdy z nich otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.

Gminni finaliści turnieju wiedzy pożarniczej

Grupa I klasy I-IV:

 1. miejsce Wiktor Winnicki
 2. miejsce Leon Kowalczyk
 3. miejsce Joanna Smolarek
 4. miejsce Stanisław Wiśniewski

Grupa II klasy V-VIII:

 1. miejsce Natalia Łapińska
 2. miejsce Piotr Zębacki
 3. miejsce Daria Marcinek
 4. miejsce Kamil Marcinowski
 5. miejsce Weronika Myrchel
 6. miejsce Natalia Myrchel
 7. miejsce Karolina Pituch
 8. miejsce Andrzej Sysak
 9. miejsce Magdalena Madarasz
 10. miejsce Igor Serafinowicz