Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin 202340 zawodników wzięło udział w Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Lubin z okazji Święta Niepodległości, który odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Najliczniejszą reprezentację stanowili zawodnicy z gminy Lubin, ale wystartowali również szachiści z Lubina, Legnicy, Chocianowa i Ścinawy.

Turniej szachowy otworzył radny Jerzy Tadla życząc wielu sukcesów wszystkim zawodnikom. Miłym akcentem sobotniej rywalizacji przy szachownicach była obecność wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana, który w stroju marszałka Józefa Piłsudskiego rozegrał pokazowy mecz z przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim. Po niezwykle zaciętym pojedynku rywalizacja zakończyła się ,,arcymistrzowskim remisem”.

Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Lubin 2023Poziom tegorocznych zawodów wysoko ocenił sędzia główny turnieju Józef Bałdyga. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach przygotowano książki o tematyce historycznej.

Nagrody w imieniu wójta wręczała Magdalena Dubińska dyrektor OKGL oraz radny Jerzy Tadla.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach.

 

Seniorzy

 1. Twardziak Jerzy
 2. Wiesław Baran
 3. Krzysztof Mydłowski
 4. Marcel Brodacki
 5. Łukasz Stawicki

Juniorzy

 1. Marek Kumor
 2. Filip Bielak
 3. Antoni Kopp
 4. Piotr Bałdyga
 5. Michał Hałas
 6. Stanisław Krzyszczak

Dziewczęta

 1. Martyna Andrysiak
 2. Julia Nowicka
 3. Vanessa Skrzypczak

Chłopcy

 1. Tadeusz Świerniak
 2. Olaf Dryja
 3. Kuba Korkowski
 4. Tomasz Semczuk
 5. Jan Hałas
 6. Karol Jagiełło

Więcej zdjęć na facebookowym profilu gminy Lubin