Gminny wyjazd do legnickiego teatruPo raz drugi w ramach nawiązanej współpracy Ośrodka Kultury Gminy Lubin z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, mieszkańcy gminy mieli okazję obejrzeć spektakl , przygotowany przez tamtejszy zespół artystyczny. W organizację wyjazdu zaangażowany był radny Marcin Nyklewicz.

Tym razem  wybrano kameralny muzyczny spektakl „Portret Polaka po Szkodzie” nakreślony  mniej znanymi wierszami Jacka Kaczmarskiego.

Gminny wyjazd do legnickiego teatruKaczmarski okazuje się w nich błyskotliwym, niebanalnym diagnostą ludzkich słabości i polskich zawirowań historycznych, obyczajowych i światopoglądowych, pisarzem niezwykle dowcipnym, którego twórcza osobowość jest o wiele bogatsza  niż pokutujący stereotyp „barda Solidarności”.

– Spektakl to część działań związanych z tą dziedziną sztuki, które skierowane są do mieszkańców gminy. W marcu rozpoczął się Przegląd Teatralny, podczas którego prezentują grupy teatralne, działające przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Ostatni spektakl już  17 kwietnia o godz. 17.00 w świetlicy w Oborze. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!  – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Inicjatorem spotkania z teatrem po raz kolejny był Marcin Nyklewicz, radny gminy Lubin, który zaangażował się także w organizację tego wydarzenia.

Gminny wyjazd do legnickiego teatru