Gotowa droga Raszowa - Raszowa MałaNiedługo rozpoczną się oficjalne odbiory przebudowanej drogi powiatowej Raszowa – Raszowa Mała. Do tej pory miała ona nawierzchnię gruntową, teraz przejazd będzie już komfortowy i bezpieczny. Przy dużym współudziale finansowym powiat remontuje także główną drogę przebiegającą przez Gorzycę. Na wniosek mieszkańców gmina sfinansuje także budowę tzw. peronu autobusowego przy tej drodze.

Umowę na remont drogi powiatowej w Gorzycy starostwo podpisało pod koniec października ubiegłego roku z firmą Berger Bau Polska Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Jej realizacja zaplanowana jest na 11 miesięcy. Projekt przygotowany przez starostwo nie przewidywał jednak budowy peronu autobusowego. Mimo, że gmina współfinansuje już tę inwestycję zdecydowano o przekazaniu dodatkowych 80 tysięcy złotych właśnie na ten cel.

– To przystanek na żądanie w ciągu drogi powiatowej 1234D, w rejonie posesji nr 2 i obecnie nie ma tam zatoczki autobusowej, co zapewniałoby bezpieczeństwo osobom korzystającym z komunikacji publicznej. W tej sprawie zwracali się do mnie mieszkańcy Gorzycy, w szczególności rodzice dzieci uczęszczających do szkoły i na mój wniosek rada gminy zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na pomoc finansową dla powiatu – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Oprócz remontu drogi w Gorzycy w najbliższym czasie remontowana będzie także droga w kierunku Składowic.

Kilka tygodni temu wójt i władze powiatu zaplanowały kolejne inwestycje, w rozmowach tych uczestniczył także Wojciech Dziwiński, radny powiatowy.

– Zaplanowaliśmy wspólnie modernizację kolejnych 14 kilometrów dróg. Powiat zlecił już opracowanie dokumentacji na dwa odcinki drogi w Wiercieniu, drogę Osiek-Pieszków i chodnik w Miłosnej – mówi Wojciech Dziwiński, dodając:
– W planach są opracowania kolejnych dokumentacji na inwestycje oczekiwane od lat przez mieszkańców.

Kolejne planowane inwestycje to droga w Zimnej Wodzie, w Księginicach, parking oraz chodnik w Szklarach Górnych oraz drogi w Miłoradzicach i Niemstowie.

– Współfinansowaliśmy w ostatnich latach dziewięć znaczących remontów dróg powiatowych na naszym terenie. To główne drogi w naszych sołectwach i mimo, że nie jesteśmy ich właścicielem, to w interesie naszych mieszkańców jest by jeździło się po nich wygodnie i bezpiecznie. Dlatego przychylnie reagowaliśmy do tej pory na płynące z Powiatu Lubińskiego wnioski o dofinansowanie i wspólnie planujemy kolejne przedsięwzięcia – dodaje wójt Tadeusz Kielan.

Przypomnijmy, że to dzięki współpracy oraz znaczącemu dofinansowaniu z budżetu gminy Lubin, w ostatnich latach udało się wyremontować kilka ważnych odcinków dróg, których właścicielem jest Powiat Lubiński. Były to:

  • Składowice
  • Księginice
  • droga do Zimnej Wody
  • droga do Czerńca
  • Niemstów dwa etapy
  • Miłoradzice
  • Raszówka
  • Zimna Woda – Lisiec
  • Szklary Górne w kierunku Szklar Dolnych