Sobotnia inauguracja rozgrywek IV ligi mogła poziomem zadowolić licznie zgromadzoną publiczność. Piłkarze Iskry gościnnie na obiektach RCS w Lubinie podejmowali innego beniaminka – Pogoń Świerzawę.

Od pierwszych minut meczu obie ekipy podeszły do meczu z ogromną chęcią zdobycia trzech punktów. Początkowe minuty były bardzo nerwowe, brak było płynności w grze obu ekip. Piłkarze gości pierwsi poskromili nerwy czego efektem była optyczna przewaga i gol zdobyty w 9. minucie meczu. Strata bramki podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco i już po upływie trzech minut najlepszy strzelec Iskry Maciej Srebniak doprowadził do wyrównania.

Do zakończenia meczu obie drużyny miały jeszcze sytuacje bramkowe lecz wynik meczu nie uległ zmianie. Za ogromny wysiłek włożony w mecz obu ekipom należą się słowa uznania i wszyscy kibice Iskry liczą na kolejne zdobycze punktowe naszego beniaminka.

Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Artura Szymczaka (Iskra ), a najlepszy strzelec ligi okręgowej Maciej Srebniak otrzymał pamiątkową statuetkę. Nagrody i wyróżnienia wręczał Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin.

Wszystkie wyniki naszych drużyn

Iskra Księginice – Pogoń Świerzawa 1:1