Derbowy meczJak łatwo można było przewidzieć, derbowy mecz pomiędzy Huzarem a Unią był meczem walki. Obie drużyny w tym sezonie nie mogły pochwalić się zwycięstwem i obie usilnie do niego dążyły.  Huzar wykorzystał przewagę gry na własnym boisku i wygrał 6:3.

Warto zauważyć, że mecz rozgrywano na świeżo zrewitalizowanej murawie. Gęsta, soczyście zielona i idealnie przystrzyżona trawa zachęcała do gry. Obie drużyny wyszły na boisko zmotywowane by odnieść zwycięstwo. I było to widać prawie przez cały mecz.

Początek meczu to dominacja Unii – jej piłkarze naciskali mocno Huzara ale ten umiejętną grą w obronie nie pozwalał strzelić gola i przeprowadzał groźne kontry. Jedna z nich zakończyła się zdobyciem prowadzenia, którym jednak  nie cieszono się zbyt długo, gdyż kilka minut później było już 1:1.

Po strzeleniu goli mecz się wyrównał, obie drużyny atakowały próbując zmienić wynik. Jeszcze dwukrotnie Huzar wychodził na prowadzenie i dwukrotnie piłkarzom Unii udawało się wyrównać. Każda z drużyn zdobyła po jednym golu z rzutów karnych.

Przy stanie 3:3 wydawało się, że mecz zakończy się remisem ale Huzar strzelił na 4:3. Piłkarze Unii zmobilizowali się na kilkanaście minut i zdominowali grę. Mieli nawet dwa rzuty wolne w bezpośredniej bliskości pola karnego, ale żadnego z nich nie udało im się wykorzystać.

Wyróżnieni zawodnicy z wójtemTę niemoc strzelecką przeciwników wykorzystał Huzar. Po ładnej akcji zdobył piątego gola i w tym momencie z piłkarzy Unii zeszło powietrze. Grali już wyraźnie bez wiary w sukces i pozwolili na utratę kolejnej bramki. Jak się okazało był to ostatni gol strzelony w niedzielę w Raszówce.

Mecz był niezłym widowiskiem. Obie drużyny grały z zaangażowaniem. Warto podkreślić, że na murawie bezpośrednio walczyli ze sobą trenerzy obu zespołów. Dawid Dawidziak, II trener Unii grał od początku meczu a Tomasz Targowicz, trener Huzara wszedł w drugiej połowie, po kontuzji grającego zawodnika.

Bramki strzelili: Huzar:  R. Targowicz 3(1k), Klementowicz 2, Hałdrzyński, Unia:  Rogalski  1, Dawidziak 2 (1k).

Najlepszym zawodnikiem Huzara wybrano Krzysztofa Klementowicza, najlepszym w Unii został Dawid Dawidziuk. Nagrody wręczał Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. Najlepszym strzelcem uznano Radosława Targowicza, nagrodę wręczył mu Wojciech Dziwiński radny powiatowy i prezes PGKGL.

Więcej zdjęć ze spotkania na: facebookowym profilu gminy Lubin