W pięknej letniej scenerii odbyły się kolejne derby gminy Lubin : Huzar Raszówka – Fortuna Obora. Początek spotkania należał do drużyny z Raszówki, która nastawiła się na sprawienie miłego prezentu swoim fanom by już w niedzielę przypieczętować awans do wyższej klasy rozgrywek.

Pierwsza połowa spotkania to była optyczna przewaga gospodarzy, którzy już w 5. minucie meczu mogli objąć prowadzenie po minimalnie niecelnym strzale. Po zmianie stron ataki obu drużyn nabrały rozmachu i tylko brak szczęścia powodował, iż wynik nadal był remisowy. Gospodarze w 67. min przeprowadzili skuteczną kontrę i po strzale Krzysztofa Klementyńskiego, licznie zgromadzona publiczność mogła mieć nadzieję na upragnione zwycięstwo.

Ambitnie grająca ekipa z Obory uratowała podział punktów dosłownie rzutem na taśmę, w 90. min Oskar Ondycz zdobył wyrównującą bramkę z rzutu karnego. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko sportowe i tylko kilka ,,dziwnych” decyzji sędziego popsuło te ciekawe spotkanie.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Michał Targowicz z Wiercienia. Najlepszymi piłkarzami meczu wybrano Dawida Kleczewskiego (Fortuna) i Kamila Gwaderę (Huzar). Nagrody i wyróżnienia wręczał Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin i radny Marcin Nyklewicz .

Wszystkie mecze naszych drużyn:

Iskra Księginice – Mewa Kunice 3:4

Huzar Raszówka – Fortuna Obora 1:1

KS Kłopotów-Osiek – Płomień Michów 3:1

Unia Miłoradzice – Albatros Jaśkowice 0:0

Unia Szklary Górne – Kalina Sobin 1:3

Victoria Niemstów -LZS Nowa Wieś 2:5

Sparta Parszowice – Iskra II Księginice 4:3