Akcja. W pięknej letniej scenerii odbyły się kolejne derby Gminy Lubin. Początek spotkania należał do drużyny z Raszówki, która nastawiła się na sprawienie miłego prezentu swoim fanom. Pierwsze 45 minut spotkania było optyczną przewagą gospodarzy, którzy  już w 5 minucie meczu objęli prowadzenie po celnym strzale Dawida Krukowskiego.

Obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu i sztuka ta udała się gospodarzom. W 28 minucie spotkania Przemek Plichta po kapitalnym rajdzie na prawym skrzydle zdobył drugiego gola dla Huzara. Po przerwie kibice spodziewali się kolejnych bramek gospodarzy jednak trzy minuty wystarczyły gościom do wyrównania stanu meczu. Strzelcami bramek byli Jakub Olszewski (47 min) i Krzysztof Szałankiewicz (50 min). Strata prowadzenia podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco, ich akcje nabrały tempa i  co chwila oglądaliśmy groźne sytuacje pod bramką gości. Wysiłki Huzara zostały nagrodzone. Radosław Targowicz swoimi pięknymi trafieniami w 77 i 86 minucie dał miejscowym upragnione zwycięstwo. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko sportowe, które ostatecznie zakończyło się wynikiem: Huzar Raszówka – KS Kłopotów-Osiek 4:2 (2:0)

W przerwie spotkania rozegrano  konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Michał Gierczak z Raszówki.  Za najlepszych piłkarzy meczu uznani zostali Dawid Wasiak (KS Kłopotów-Osiek) i Dawid Krukowski ( Huzar). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczali radni Marcin Nyklewicz i Jerzy  Tadla.

Wyniki meczów pozostałych drużyn gminy Lubin.

• Górnik Złotoryja – Iskra Księginice 6:1
  • LZS Nowa Wieś – Fortuna Obora 4:2
  • Huzar Raszówka – KS Kłopotów-Osiek 4:2
  • Czarni  Dziewin – Unia Miłoradzice 4:1
  • Orzeł  Czerna – Unia Szklary Górne 5:1
  • Victoria Niemstów – Iskra Niedźwiedzice 4:2
  • Iskra II Księginice – Albatros Jaśkowice 2: 2
  • Victoria Niemstów – Zryw Stary Łom – 2:4