W  Krzeczynie Wielkim na terenach sportowych tamtejszej szkoły i przylegających do niej terenach zielonych, 15 listopada  szkoła podstawowa i wójt gminy Lubin zorganizowali po raz drugi  Bieg Niepodległości.

W imprezie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. Celem zawodów było uczczenie w aktywny sposób rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy tej okazji propagowano wśród uczniów zdrowy stylu życia, aktywność fizyczną  i  co bardzo ważne – zasady uczciwej zdrowej rywalizacji, czyli fair play.

W tym biegu nie miejsce osiągnięte w zawodach było najważniejsze lecz  sam udział w nim.  Dowodem na to jest fakt, że każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Można więc powiedzieć, że wszyscy niezależnie od generalnej klasyfikacji byli zwycięzcami  biegu.

–  Podniosłości wydarzeniu dodało uroczyste rozpoczęcie. Wszystkie dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami odśpiewali Hymn Polski. Przez cały czas trwania imprezy z głośników dobiegały dźwięki polskich pieśni patriotycznych, a na trasie powiewały biało – czerwone flagi – mówi Mateusz Marciniak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim.

W wydarzeniu wzięło udział  127 uczniów z naszych gminnych szkół. Biegali na dwóch dystansach: młodsi 1000 m,  starsi : 1500 m

– Warto podkreślić i zwrócić uwagę na sympatyczną i radosną atmosferę jaka była w trakcie całego trwania imprezy. Bezsprzecznie świadczą o niej uśmiechy na twarzach wszystkich uczestniczących w  niej uczniów – dodaje dyrektor Marciniak.

Aby atmosfera była jeszcze cieplejsza i mocniej integrowała, te międzyszkolne zawody zakończono wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Z informacji jakie wysłali po zawodach dyrektorzy szkół i opiekunowie uczniów wynika, że przysporzyły one dzieciom i młodzieży wiele radości i mnóstwo pozytywnych emocji. W związku z tym wszyscy czekamy już na kolejną odsłonę tego wydarzenia w przyszłym roku.