Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”. 

Organizatorzy szukają pomysłów i inicjatyw, dzięki którym wsie i gminy mogą stać się bardziej przyjazne do życia. Do wygrania nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

Chodzi o wskazanie rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami.

Założeniem jest, że w konkursie weźmie udział 120 osób, jednak nie mniej niż 25 osób (w tym również osób prawnych). Ogólnopolska skala pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Brak ograniczeń dotyczących wieku, a także formy prawnej uczestnika, wynika z dążeń do rozpoznania znajomości problematyki smart villages wśród różnych grup. Ponadto konkurs pozwoli wzbudzić zainteresowanie zarówno potencjalnych uczestników, jak i dotrzeć do decydentów – od szczebla gminnego do rządowego, czy wręcz europejskiego.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademia Nauk.

III konkurs "Moja smart wieś - wizje i inicjatywy" - plakat