Imponujący finisz FortunyFortuna Obora rozegrała swój ostatni mecz w sezonie 2021/2022. I jak przystało na podsumowanie udanego sezonu był to mecz zwycięski w dodatku zakończony świetnym rezultatem. Drużyna Zrywu Stary Łom musiała dwanaście razy wyjmować piłkę z własnej bramki. Gospodarze stracili tylko jednego gola.

Goście, przeżywający chwilowe problemy kadrowe, przyjechali do Obory w niepełnym składzie. Grali „w dziesiątkę” niestety brak jedenastego zawodnika był bardzo widoczny. W pierwszej połowie gospodarze łatwo przechodzili na wysokość pola karnego przeciwników i oddawali sporo strzałów. Goście ograniczali się do gry destrukcyjnej i próbowali szybkich kontrataków. Przewaga Fortuny była jednak widoczna – pierwsza bramka padła już w czwartej minucie. Kolejne wpadały dość regularnie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Fortuny 6:0.

Druga połowa toczyła się podobne, jednak goście, prawdopodobnie zdając sobie sprawę z tego, że meczu nie da się już wygrać, grali „na luzie” i coraz częściej zagrażali bramce gospodarzy. Kilka świetnych interwencji bramkarza uchroniło Oborę od utraty gola jednak konsekwencja gości pozwoliła im w końcu zdobyć honorową bramkę: napastnik gości wygrał sprinterski pojedynek z obrońcą i płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza Fortuny.

Była to jednak jedyna bramka strzelona przez gości a gospodarze dołożyli ich w drugiej połowie tyle samo co w pierwszej.

Warto zauważyć, że dwie bramki padły po pięknych akcjach i rewelacyjnych strzałach godnych co najmniej boisk Ekstraklasy.

Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Pawła Mikułę – strzelca pięciu bramek dla Fortuny. Po meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, który wygrał Jakub Kleczewski z Obory. Nagrody dla zawodnika i zwycięzcy turnieju wręczył sołtys Obory Krzysztof Kandut.

Fortuna Obora-Zryw Stary Łom – 12:1
Bramki strzelali
Fortuna:
Paweł Mikuła – 5
Oskar Ondycz – 2
Dawid Kleczewski – 1
Tomasz Niegluj – 1
Przemysław Tutka – 1
Rafał Makuch – 1
Karol Chmielewski – 1
Zryw:
Tomasz Górak