Derby gminy LubinBardzo udanie dla Iskry II zakończyły się derby gminy Lubin w Klasie A. Mimo niezbyt udanego początku, gospodarze okazali się zwycięzcami tego zaciętego widowiska.

Początek meczu był bardzo nerwowy z obu stron, żadna drużyna nie chciała przegrać tego spotkania. Pierwsi opanowali nerwy piłkarze Unii i to oni cieszyli się z prowadzenia po strzale Piotra Gałka w 10. minucie meczu.

Zawodnicy z Księginic nie zamierzali jednak okazać się przegranymi w tym derbowym meczu i mocno wzięli się do roboty. Ostatni kwadrans pierwszej połowy był popisem skuteczności miejscowych, którzy odrobili z nawiązką straty po celnych strzałach Macieja Wiatrowskiego (33. min), Jakuba Akackiego (41. min) i Piotra Karczewskiego (45. min).

Po zmianie stron w 55. minucie Karol Jankowiak zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy co spowodowało, iż goście stracili wiarę w możliwość uzyskania zadowalającego wyniku. Kolejne derby potwierdziły, iż takie mecze zawsze są szalenie zacięte i jest w nich dużo nerwów .

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Wiktor Wójcicki (Księginice). Pamiątkową statuetkę najlepszego strzelca Klasy A drużyn Gminy Lubin za poprzedni sezon otrzymał Tomasz Skotnicki (Unia) .

Najlepszym piłkarzami meczu wybrano Adama Mądro (Unia) i Jakuba Akackiego (Iskra II). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Wszystkie mecze naszych drużyn

Stal Chocianów – Iskra Księginice 2:3

KS Kłopotów-Osiek – Victoria Niemstów 4:1

Mewa Goliszów – Fortuna Obora 4:9

Relaks Szklary Dolne – Huzar Raszówka 0:7

LZS Nowa Wieś – Platan Siedlce 1:5

Iskra II Księginice – Unia Miłoradzice 4:1

Perła Potoczek – Unia Szklary Górna 2:4