Serdecznie zapraszamy do udziału IV Spotkaniu Ekumenicznym, które odbędzie się w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. We wspólnej ekumenicznej modlitwie wezmą udział przedstawiciele czterech wspólnot: ewangelickiej, prawosławnej, grekokatolickiej i katolickiej. Spotkanie odbędzie się w  sobotę,19 lutego o godz. 14.

To już czwarte spotkanie poświęcone pamięci ks. Benjamina Schmolcka urodzonego w Chróstniku pastora, pieśniarza i poety ewangelickiego. Ekumenicznej modlitwie w tym roku towarzyszy hasło „Bądźmy razem we wspólnocie miłości i pokoju”.

Ksiądz Benjamin Schmolck to związany z Chróstnikiem znany niemiecki poeta i twórca pieśni religijnych. Urodził się 1672 roku, jako syn pastora pracującego przez dłuższy czas w Chróstniku. Sam też pełnił przez pewien czas godność wikariusza w Chróstniku. Napisał około 1200 wierszy oraz pieśni kościelnych. Zmarł w 1735 roku w Świdnicy, gdzie został pochowany w tamtejszym Kościele Pokoju. Upamiętniająca go  tablica znajduje się na zewnętrznej ścianie  kościoła parafialnego w Chróstniku.

Organizatorami Spotkania Ekumenicznego są: ksiądz Jerzy Gansel, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Legnicy oraz ksiądz Andrzej Godyń,  proboszcz  Parafii Rzymskokatolickiej w Chróstniku.

W programie tegorocznego spotkania ekumenicznego w Chróstniku znalazła się poezja i pieśni ks. Benjamina Schmolcka, czytanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa przedstawicieli czterech wyznań.

Honorowym patronatem objął to wydarzenie wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.