Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku mieli okazję spotkać się z policjantem. W trakcie prelekcji dzieci pogłębiły swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w przypadku kontaktu z obcą dla nich osobą, różnego rodzaju zagrożeń i ich unikania oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Każde spotkanie z policjantem jest dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy. Ostatnio mogli się o tym przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku. Dzieci w trakcie prelekcji dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, zarówno podczas przemieszczania się rowerem, jak  i pieszo. Policjant opowiedział, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe umieszczone na odzieży wierzchniej.

– Już niedługo wiosna, nie zabrakło również wiedzy na temat tego w jakie elementy powinien być wyposażony każdy rower oraz jak ważną rolę odgrywa kask ochronny – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Spotkanie było świetną okazją do omówienia różnego rodzaju zagrożeń z jakimi dzieci mogą spotkać się nie tylko na drodze ale również w kontakcie z obcą osobą. Policjant opowiedział jak radzić sobie w różnych sytuacjach i jak unikać niebezpiecznych zachowań.

Nie zabrakło również pytań, na które funkcjonariusz chętnie odpowiadał.