Jednogłośne absolutorium dla władz OSP CzerniecWyjątkowo uroczysty charakter miało zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej z Czerńca. Oprócz udzielenia absolutorium dziękowano dwóm druhom za ich wieloletnią służbę na rzecz mieszkańców. Podjęto także uchwałę o nadaniu tytułów „druh honorowy” trzem osobom.

Tytuły te otrzymał Jan Pietruszka, Edward Szuszkiewicz i Zdzisław Chudy. Wszyscy od lat poświęcają swój czas i zaangażowanie na rzecz OSP Czerniec.

Jednocześnie dziękowano za wieloletnie zaangażowanie i kierowanie jednostką Janowi Pietruszce, który w grudniu ubiegłego roku ustąpił ze stanowiska prezesa. Okolicznościowe upominki z tej okazji wręczał wójt Tadeusz Kielan i Wojciech Dziwiński radny powiatowy i prezes PGKGL. Druh Jan pozostał w zarządzie i będzie od teraz wspierał nowego prezesa, którym został Paweł Serafin.

Był to także czas nagrodzenia i podziękowań dla Roberta Szweda, który po wielu latach opuścił szeregi druhów z Czerńca. Gratulacje składał wójt, który wraz z radnym Dziwińskim przekazał również jednostce nowa sprężarkę oraz prywatny prezent na zakończenie kadencji – wóz strażacki.

Jednogłośne absolutorium dla władz OSP CzerniecW ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali 13 razy, w tym trzy do likwidacji miejscowych zagrożeń. W pozostałych przypadkach współpracowali z radą sołecką, parafią, uczestniczyli w państwowych i religijnych uroczystościach.

– To bardzo cenna, integrująca i społecznie ważna rola, którą pełnicie na co dzień, za co jako wójt jestem bardzo wdzięczny – mówił Tadeusz Kielan.

Do OSP Czerniec należą 24 osoby, w tym dwie kobiety. Tegoroczne plany mówią o powiększeniu jednostki o 5 nowych osób. W planach oprócz corocznych zaplanowanych wydarzeń jest odnowienie garażu i postawienie przy nim kapliczki św. Floriana. Taki pomysł, by przy gminnych remizach były kapliczki powstał rok temu podczas pierwszych gminnych obchodów Dnia Strażaka, które były organizowane w Raszówce. W tym roku planowany jest festyn dla rodzin strażackich i uroczysta msza święta w Zimnej Wodzie.

Gratulacje strażakom składał także m.in. Norbert Grabowski, przewodniczący rady Gminy Lubin oraz sołtys i jednocześnie radna Joanna Pietruszka.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.