W Policach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Łucznictwie. W zawodach tych startowało ponad 80 zawodników z Polski i zagranicy. LZS SKS Raszówka  reprezentował Jerzy Dzikowski, który w kategorii łuków bloczkowych 60+ zajął pierwsze miejsce wygrywając w finale z reprezentantem Niemiec Erchardem Schubertem wynikiem 139 do 132. Gratulujemy!

Jerzy Dzikowski laureat I miejsca w zawodach

Jerzy Dzikowski laureat I miejsca w zawodach

Warto przy tej okazji przypomnieć, że nasz utytułowany zawodnik i trener łuczniczy, to nade wszystko ceniony w środowisku lokalnym działacz społeczny, który został nagrodzony tytułem Wolontariusz Roku 2018. To na jego wniosek powstała sekcja łucznicza w klubie LZS SKS Raszówka w 2015r. Od samego początku trenuje wolontarystycznie dzieci i dorosłych.

Jerzy Dzikowski ze sportem związany jest od ponad 47 lat, a z łucznictwem od ponad 27 lat. Podczas swojej długoletniej kariery jako zawodnik zdobywał brązowe, srebrne i złote medale Mistrzostw Polski w Łucznictwie. Podopieczni Jerzego Dzikowskiego odnoszą bardzo wiele sukcesów i zdobywają coraz więcej medali, także na Mistrzostwach Polski.

(SR)