W okazji obchodzonego w sobotę Światowego Dnia Ziemi w wielu sołectwach i gminnych placówkach organizowano akcje sprzątania i edukacji ekologicznej. W Niemstowie, Księginicach i Zimnej Wodzie bardzo licznie brały w nich udział dzieci i młodzież. Także i do Urzędu Gminy trafił z okazji Dnia Ziemi niecodzienny prezent.

Najpierw w przedszkolach i szkołach było dużo o edukacji ekologicznej a potem w terenie najmłodsi mieszkańcy gminy Lubin wzięli  udział w sołeckich akcjach, namawiając do tego i rodziców.

Na apel Stowarzyszenia Nasz Niemstów, sołtysa i rady sołeckiej oraz radnego Andrzeja Olka odpowiedziało ponad 50 osób w tym ponad 40 dzieci, a wśród nich dwie grupy dziewcząt i grupa najmłodszych członków OSP.

Posprzątano teren parku i obszar wzdłuż drogi powiatowej. Po tej społecznej pracy był czas na podziękowania, nagrody i poczęstunek.

Także w Księginicach sołtys zorganizował akcję „Żyję w czystej wsi”, w której uczestniczyło ok. 50 osób, od seniorów po małe dzieci. Sprzątano wieś przez dwie godziny zbierając mnóstwo śmieci, a później było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz poczęstunek słodkościami przyniesionymi  przez mieszkańców.  Wszyscy otrzymali drobne upominki za udział w akcji.

W Zimnej Wodzie  z okazji Dnia Ziemi dzieci zwiedzały lasy i pod czujnym okiem leśniczego poznawały faunę i florę okolicy, uczyły się jak zachować się w lesie oraz poszukiwały leśnych skarbów. Zwieńczeniem pieszej wycieczki było wspólne ognisko, poczęstunek i zabawa na terenie zielonym przy remizie, a strażacy zadbali o dodatkowe atrakcje. Sołtys wraz z rada sołecką dziękują serdecznie rodzicom i dzieciom za wspólne  spędzenie tego słonecznego dnia.

Tymczasem do Urzędu Gminy z okazji Dnia Ziemi KGHM Polska Miedź SA przekazał ekologiczną budkę lęgową z sadzonką sosny. Drzewko ma rosnąc ok. 30 cm rocznie, pochłaniając z powietrza zanieczyszczenia i budując Zieloną Planetę!

Więcej zdjęć ze spotkania na: facebookowym profilu gminy Lubin