kampania - jesteś ważnaGmina Lubin zaangażowała się w kampanię prowadzoną przez Powiat Lubiński, której celem jest zachęcenie kobiet do samobadania, profilaktyki i badań przesiewowych związanych z rakiem piersi. Mieszkanki gminy Lubin – badajcie się! Jesteście ważne!

To ważny społecznie projekt łączący w sobie aspekt prozdrowotny i edukacyjny. Głównym jego celem jest promocja profilaktyki raka piersi. Zachęcamy wraz z sąsiednimi samorządowcami – Drogie Panie! badajcie się, jesteście ważne!

– Popieramy takie akcje, które zwiększają świadomość. Rak piersi może dotyczyć każdego z nas, bowiem kiedy okaże się, że kobieta z naszej rodziny lub znajoma zachorowała i odkryła to zbyt późno,  to tragedia dotyka wszystkich. Wcześnie wykryty rak piersi jest prawie w stu procentach wyleczalny, dlatego apelujemy do kobiet. Badajcie się! – mówi Bartosz Chojnacki, wicewójt gminy Lubin

Kampania „Jesteś ważna” na rzecz walki z rakiem piersi została zainicjowana przez Powiat Lubiński trzy lata temu. Komunikat jest jasny: „Drogie Panie, dbajcie o siebie, badajcie się, będziecie zdrowe, szczęśliwe, będziecie miały czas na realizację swoich marzeń, czas dla rodziny.”

W ramach kampanii powstała również strona:  na facebooku „jesteś ważna”,  na której umieszczane są informacje na temat choroby, wskazówki, porady dotyczące  dostępnych metod badania piersi oraz na bieżąco relacjonowane są wydarzenia oraz akcje podejmowane przez powiat. Zachęcamy „polubienia” i odwiedzin strony.