Gminny konkurs na kartkę wielkanocnąKonkurs świąteczny na kartkę wielkanocną jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Ośrodka Kultury Gminy Lubin wpłynęło ponad 100 prac, zarówno indywidualnych jak i tych przygotowywanych w gminnych szkołach i punktach przedszkolnych.

W tym roku dominowały kartki z wykorzystaniem technik plastycznych. Można było również odnaleźć inspiracje naturą, oryginalne prace w kształcie koszyczków, jajek czy króliczków.

Okazało się, że mamy jeszcze wiele nieodkrytych talentów i organizatorów cieszy to, że co roku pojawiają się nowi uczestnicy.

Widać było duże zaangażowanie szkół i przedszkoli, co jest ogromnym sukcesem. Najwięcej prac przekazała Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

Jury brało pod uwagę estetykę wykonania prac, dbałość o szczegóły, nawiązanie do świąt, rodzaj i ilość wykorzystanych technik. Jak co roku, najwyżej oceniane były prace, których każdy element był przygotowany odręcznie.

GRAND PRIX zdobył Marcel Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych. Warto dodać, że kartka oparta na zwycięskim projekcie, będzie w tym roku rozsyłana do wszystkich instytucji współpracujących z gminą, wraz ze świątecznymi życzeniami od Tadeusza Kielana, wójta gminy Lubin.

Nagrody w kategorii I 3 – 6 lat:

1. Szymon Kamiński – PP Niemstów
  2. Filip Koszewski – SP Szklary Górny, Michał Pieterczyk – SP Szklary Górne
  3. Hanna Kiec – PP Niemstów

Wyróżnienia:

Nadia Zaleska – PP Miłoradzice, Kacper Chojnicki – SP Krzeczyn Wielki, Róża Stefaniak – SP Szklary Górne, Aleksandra Sidor – PP Niemstów, Anita Wyraz – SP Siedlce

Nagrody w kategorii II  7 – 11 lat:

1. Szymon Kołodziejczyk – SP Siedlce
  2. Kamila Walter – SP Szklary Górne, Lena Garstecka – SP Szklary Górne,  Aleksandra Chojnicka – SP Krzeczyn Wielki
  3. Karol Mikołajczyk – SP Szklary Górne, Lena Judzińska – SP Krzeczyn Wielki

Wyróżnienia:

Marcel Śmieszek – SP Szklary Górne, Aleksandra Kowal – SP Siedlce, Lena Gawron – SP Szklary Górne, Iga Ziętek – SP Szklary Górne, Daniel Szymański – SP Siedlce, Alicja Tatuśko – SP Siedlce, Jakub Szczęsny – SP Siedlce, Ewelina Zjawin – indywidualnie, Emilia Woźny – SP Szklary Górne