Kiermasze charytatywne i zbiórki publiczne – pomoc dla SzymonaPanie z Klubu pod Garami z Księginic założyły komitet społeczny, którego celem jest – Pomoc dla Szymona. To wnuczek członkini klubu, który choruje na dystrofię mięśniową. Pieniądze potrzebne są na jego rehabilitacje. W ciągu ostatnich dwóch tygodni i organizowanych w tym czasie dwóch festynów w Księginicach udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych.

Organizatorzy przedsięwzięcia zarejestrowali zbiórkę publiczną: (Nr zbiórki: 2022/3398/KS, Nazwa zbiórki: POMOC DLA SZYMONA.)

Szymon choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a (w skrócie DMD). To nieuleczalna rzadka choroba genetyczna, która szybko postępuje i prowadzi do nieodwracalnej utraty kolejnych grup mięśni, chorób serca oraz ciężkiej niepełnosprawności.

Chłopiec wymaga jednoczesnej skoordynowanej opieki kilkunastu lekarzy różnych specjalności a także codziennej rehabilitacji, zajęć z neurologopedą, psychologiem oraz wspomagania farmakologicznego i podawania suplementów diety. Wszystko po to, aby jak najdłużej mógł utrzymać sprawność na najwyższym możliwym poziomie.

– Chłopiec jest wnuczkiem wieloletniej członkini Klubu pod Garami, naszej koleżanki na którą zawsze mogłyśmy liczyć, wieloletniej mieszkanki Księginic. Dlatego teraz my jej pomagamy organizując zbiórki, licytacje – mówi Mirosława Piszel, przewodnicząca rady sołeckiej w Księginicach.

Podczas dożynek w Księginicach oraz Festiwalu Kapusty i Pieroga prowadzono zbiórki do puszek, licytacje i kiermasze charytatywne. Zebrano łącznie 5084,52 zł.

Klub pod Garami i komitet społeczny bardzo dziękują wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym przy organizacji i przeprowadzeniu zbiórki. Zbiórka prowadzona za pośrednictwem Klubu pod Garami trwać będzie do 20 grudnia tego roku.