Paweł Kura, Tadeusz Kielan, Krzysztof Kubówm Bartosz Chojnacki i Michał Kielan.

3,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do Gminy Lubin. Czek potwierdzający przyznanie środków przekazał dziś wójtowi Gminy Lubin Tadeuszowi Kielanowi – minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Dotacja w całości przeznaczona zostanie na budowę nowej stacji uzdatniania wody w Siedlcach.

­- Dla Zagłębia Miedziowego w ramach samorządowej tarczy udało się pozyskać w sumie ponad 75 mln zł. Cieszy mnie to ogromnie, jako mieszkańca tego regionu i posła tej ziemi. Życzę państwu, by zaplanowane inwestycje służyły jak najlepiej, poprawiając warunki i komfort życia – mówi minister Krzysztof Kubów.

Zadowolenia nie ukrywa wójt Gminy Lubin.

– Mówiłem już o tym i chętnie powtórzę, że paradoksalnie rok, w którym walczymy z pandemią okazuje się dla nas bardzo dobry pod względem finansowym. Dzięki rządowemu dofinansowaniu realizujemy inwestycje drogowe m.in. na odcinkach Raszówka-Gorzelin,  Chróstnik – Osiek, Miroszowice – Kłopotów. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa szkoły w Raszówce – finansowana także ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach którego przekazano nam ponad 2 mln zł. Teraz otrzymaliśmy środki na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Budowa nowej stacji uzdatniania wody w Siedlcach od dłuższego czasu znajduje się na liście pilnych spraw do załatwienia. Cieszę się, że w przyszłym roku sfinalizujemy tę inwestycję – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Nowa stacja uzdatniania wody w Siedlcach wykorzystywać będzie najnowsze technologie, wymienione zostaną wszystkie dotychczas pracujące urządzenia i cała armatura, wyremontowany zostanie budynek głównym. Inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.