Kolejne emocjonujące derby: Victoria Niemstów – Fortuna Obora 1:5 (1:2)W pięknej jesiennej scenerii odbyły się kolejne derby gminy Lubin. Początek spotkania zapowiadał, iż będziemy świadkami sporej sensacji.

Gospodarze już w 3. minucie meczu objęli prowadzenie po pięknym strzale Igora Szczepańczyka. Kolejne minuty meczu przyniosły następne sytuacje bramkowe dla piłkarzy Victorii Niemstów i jeszcze raz okazało się, że niewykorzystane sytuacje mszczą się na drużynie.
Goście wraz z upływem czasu gry przejmowali inicjatywę na boisku i co chwila dochodziło do groźnych sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Wyrównująca bramka padła po strzale Oskara Ondycza (16. min). Strzelcem kolejnego gola dla przyjezdnych był Paweł Mikuła (39. min).

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, nadal stroną dyktującą warunki na boisku pozostawali zawodnicy z Obory. Mimo usilnych starań gospodarzy, gole zdobywali tylko piłkarze Fortuny- Paweł Mikuła (60. i 67. min) oraz Oskar Ondycz (47. min).

Obie drużyny zasłużyły na słowa pochwały za stworzenie ciekawego widowiska piłkarskiego, w którym nie zabrakło twardej i męskiej walki. Po tym zwycięstwie zawodnicy Fortuny Obora umocnili się na pozycji lidera klasy B.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Paweł Zięba z Niemstowa. Najlepszymi piłkarzami meczu zostali wybrani Dawid Szewczyk (Victoria) i Paweł Mikuła (Fortuna). Nagrody i wyróżnienia wręczał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan.