Obrady Rady Gminy Lubin.Jak grzyby po deszczu powstają nowe osiedla i nowe domy w naszej gminie. Rozbudowa wsi i rosnąca liczba mieszkańców wymagają wprowadzania nowego nazewnictwa i numeracji domów, co bardzo ułatwia choćby służbom porządkowym i medycznym dotarcie do konkretnego domu. Na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin oficjalnie przyjęto nazwy sześciu nowych ulic w pięciu miejscowościach.

Przypomnijmy, że to podczas zebrań  wiejskich decydowano w sołectwach czy nazwom ulic mają towarzyszyć konkretne motywy a jeśli tak to jakie, czy też będzie dowolność według sugestii właścicieli posesji leżących przy nazywanych ulicach.

W Siedlcach wybór zostawiono mieszkańcom a ci zaproponowali, że chcą mieszkać przy ul. Pogodnej.

W Szklarach Górnych motywami przewodnimi są kolory i gatunki drzew. W związku z tym, że ulica którą nazywano przebiega wzdłuż drogi obsadzonej kasztanami, to będzie się teraz nazywać Kasztanową. Kolejna nowa ulica w Szklarach zyskała miano Wierzbowej.

W Krzeczynie Małym motywem przewodnim są nazwy roślin uprawnych i mieszkańcy zyskali teraz ulicę Słonecznikową. W Krzeczynie Wielkim ustalono wcześniej, że będą to gatunki drzew i nowa ulica to Świerkowa.

We wsi Obora, która postawiła na nazwy kamieni szlachetnych oraz kwiatów i krzewów owocowych, będzie teraz nowa ulica o nazwie Brylantowa.

(SR)