Mimo pandemii, odwołanych spotkań i uroczystości wiele dzieje się w Gminie Lubin. Mamy już trzy Questy, które w interesujący i zabawny sposób mówią o historii i ciekawostkach Chróstnika, Szklar Górnych i Niemstowa. Realizowane są także nowe inwestycje, projekty i inicjatywy.

Za nami jeden z najdziwniejszych okresów karnawału, ale dzięki najmłodszym mieszkańcom gminy udało się uchwycić te momenty radości, zabawy i karnawałowego szaleństwa. W przedszkolu, klubie dziecięcym i najmłodszych szkolnych oddziałach dzieci doskonale się bawiły, co z przyjemnością relacjonujemy.

Udało nam się spotkać z Janiną Muchą, przewodniczącą Rady Seniorów, z którą rozmawialiśmy o tym jak w tych trudnych, pandemicznych czasach żyje się seniorom. Zachęcamy do przeczytania wywiadu, bowiem mimo trudnego tematu tchnie on spokojem i optymizmem.

Piszemy także o decyzjach Rady Gminy, dofinansowaniu klubów sportowych, realizowanych w gminie kampaniach profilaktycznych, rekrutacji do szkół i przedszkoli, czy też prezentujemy kalendarz imprez sportowych. Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna z czasem się unormuje i będzie można je zorganizować, czego sobie i Czytelnikom z całego serca życzymy!

Wiadomości Gminne luty 2021 pdf (5,19MB)