Okładka najnowszego wydania Wiadomości Gminnych Gminy LubinMimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, wszyscy staramy się codziennie rzetelnie wykonywać swoją pracę, sprawiać sobie i innym drobne przyjemności oraz szukamy nowych, dobrych perspektyw. Dlatego z wielką przyjemnością składamy comiesięczne wydania naszego gminnego biuletynu, by zrelacjonować mijające tygodnie i inicjatywy podejmowane przez mieszkańców.

Na okładce ostatniego wydania Wiadomości Gminnych Gminy Lubin poprzez projekt „Żywe obrazy” dzieci pokazują nam, że w każdych warunkach można rozwijać talenty i kreatywność. Zachęcamy do obejrzenia powstałych prac i już możemy zdradzić, że  to nie koniec twórczych działań najmłodszych mieszkańców gminy Lubin, niedługo zaprezentujemy kolejne.

Podsumowujemy także prowadzone od pięciu lat prace związane z modernizacją przepompowni, relacjonujemy postęp inwestycji drogowych i informujemy o kolejnych zmianach w budżecie, które także związane są z inwestycjami.

Zachęcamy mieszkańców do wypełnienia ankiety internetowej, która pomoże zdiagnozować problemy oraz do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który jest obowiązkowy. Informujemy o istotnych zmianach w sprawie przyznawania uczniom i studentom stypendiów za dobre wyniki w nauce.

W numerze także stałe rubryki poświęcone m.in. wystawie „Gmina Lubin – wczoraj i dziś”, strona seniora, sport i rozrywka. Powracamy także do realizowanego kilka lat temu cyklu, w którym przedstawimy 31 sołtysów kadencji 2019-2023. Życzymy miłej lektury!

Wiadomości Gminne kwiecień 2021 (PDF 3,7 MB)