Początek meczu nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Beniaminek z Paszowic postawił miejscowym trudne warunki i zdobyta przez niego bramka w 18. minucie zapowiadała trudną przeprawę dla piłkarzy Unii.

Stracona bramka podziałała na gospodarzy bardzo mobilizująco i do zakończenia pierwszej połowy zdołali odrobić straty po celnych trafieniach Dawida Tygielskiego (28. min) i Tomasza Skotnickiego (43. min).

Po zmianie stron Kamil Głodkowski (50. min) podwyższył stan meczu na 3:1 i gdy wydawało się, iż jest już po meczu goście (54. min) zdobyli kontaktowe trafienie.

Ostatnie 20 minut meczu było popisem strzeleckich umiejętności Tomasza Skotnickiego, który zdobył trzy piękne bramki (72.84. i 90. min). Obie ekipy zasłużyły na wielkie brawa za stworzenie ciekawego widowiska mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Damian Rakowski (Miłoradzice).

Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Grzegorza Rozmiarka (Unia). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta gminy Lubin wręczali radni Sylwia Pęczkowicz- Kuduk i Jerzy Tadla.