Konkurs dla dzieci i młodzieży - „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży województwa dolnośląskiego w ramach projektu pn. „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. Celem konkursu jest edukowanie społeczeństwa w zakresie przestępczości wobec osób najstarszych. Przede wszystkim chodzi o oszustwa metodą tzw. na policjanta.

Aby przystąpić do konkursu, należy nagrać na swoim koncie w mediach społecznościowych 60-sekundowego Tik-Toka. Film musi informować o zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz nawoływać do przestrzegania zasad w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zachęca wszystkich chętnych młodych ludzi do wzięcia udziału w tej pouczającej zabawie. Do wygrania są m.in. słuchawki bezprzewodowe, głośniki, powerbanki i wiele innych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dla dzieci i młodzieży – „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatów: jeleniogórskiego, bolesławieckiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.