Jak w domach mieszkańców Gminy Lubin smakuje Wielkanoc? Ośrodek Kultury Gminy Lubin, nawiązując do organizowanych od lat spotkań w ramach Tradycji Wielkanocnych ogłasza konkurs! Pozwoli on poczuć magię tych świąt i podziwiać efekty cukierniczej pracy mieszkańców. Wielkanoc to nie tylko faszerowane jajka, kolorowe pisanki, mazurki i żurek. Tym, co zdobi wielkanocny stół jest przede wszystkim okazała babka!

Mimo pandemii nie może zabraknąć tradycyjnego konkursu kulinarnego.  Można piec indywidualnie lub w grupach. Trzeba tylko pochwalić się swoim popisowym wypiekiem, wysyłając autorski przepis
na wielkanocną babkę oraz dostarczyć  ciasto do Ośrodka Kultury Gminy Lubin  w piątek 19 marca, który będzie dniem rozstrzygnięcia konkursu.

– Zachęcamy do eksperymentów kulinarnych, ważne są nie tylko produkty i smak, ale również pomysł na dekorację. Pochwalcie się swoim popisowym wypiekiem, jesteśmy bardzo ciekawi waszych pomysłów i patentów na babkę wielkanocną – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Ta przedświąteczna zabawa to nawiązanie do Tradycji Wielkanocnych, wpisanych do kalendarza imprez kulinarnych Dolnego Śląska. Odbywające się od 10 lat wydarzenie jest dowodem przywiązania mieszkańców naszej gminy do tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Bogactwo smaków przeplata się tutaj z przepięknymi dekoracjami. To nie tylko uczta kulinarna ale także wizualna.

Regulamin konkursu docx (78,9 kB)