Uczestnicy konkursu za pomocą najróżniejszych technik (malarstwa, wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronu, ścinków gazet, waty, nitek, drewnianych patyczków a nawet żywych gałązek…) wykonali różnorodne kartki bożonarodzeniowe. Najczęściej pojawiającym się motywem świątecznym, była choinka. Renifery czy bombki to kolejne ulubione symbole. Nie zabrakło również kartek z motywem Świętej Rodziny.

GRAND PRIX  - Lena Węglowska - uczennica Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

GRAND PRIX – Lena Węglowska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

Do Ośrodka Kultury Gminy Lubin wpłynęło łącznie ponad 100 kartek, wykonanych przez:

• uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach oraz Przedszkola
  • Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych wraz z Przedszkolem
  • Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Raszówki wraz z Punktem Przedszkolnym w Wiercieniu
  • Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Krzeczyna Wielkiego
  • a także Punktu Przedszkolnego z Miłoradzic
  • wpłynęły również prace indywidualne od dzieci i dorosłych

Wszystkie prace były wyjątkowe więc członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie. Podjęto decyzję o przyznaniu nagród w czterech kategoriach wiekowych oraz wyłonieniu jednej-  najpiękniejszej kartki. GRAND PRIX otrzymała Lena Węglowska – uczennica Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Gratulujemy osobom nagrodzonym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że ten twórczy czas spędzony nad wykonaniem kartek, przybliżył namiastkę świątecznego klimatu.