Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej w RaszówceW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej.

W tym wydarzeniu wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki były oceniane przez Jury w składzie: Dyrektor – Katarzyna Foryś, Katarzyna Jankowy, Lucyna Wolska, Małgorzata Stachowska-Socha, Elżbieta Radulewicz, Kamila Bejczak.

Dzieci recytowały wiersze znanych poetów, tj. Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: dobór teksu i jego pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu), pomysłowe przebranie.

Pani Dyrektor podkreśliła, że bardzo ważnym elementem przygotowań dzieci do konkursu recytatorskiego było szczególne zwrócenie uwagi na dykcję oraz modulację głosu.

Z przyjemnością wyłoniliśmy następujących laureatów:

  • I miejsce: Milena Sowizdrzał, Alicja Kindra, Julia Sokołowska
  • II miejsce: Zuzanna Sokołowska, Szymon Sokołowski
  • III miejsce: Alicja Kaciuban, Marcel Wdowicz

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom, za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, za chęć krzewienia języka polskiego wśród najmłodszych. Warto pielęgnować tę tradycję, bo taki konkurs dostarcza wielu emocji i niezwykłych wzruszeń, zarówno przedszkolakom, rodzicom, jak również wszystkim zasiadającym w komisji.