Zachęcamy do lektury 52. specjalnego – patriotycznego wydania magazynu Ogólnopolski Głos Seniora. Jednocześnie zachęcamy naszych seniorów do udziału w licznych konkursach ogłaszanych przez czasopismo. Można wygrać nagrody niespodzianki i stać się bohaterem kolejnych publikacji.

Gmina Lubin jest od kilku miesięcy parterem ogólnopolskiej kampanii „Solidarni z seniorami-Razem damy radę”. W ten sposób aktywizujemy, zachęcamy i promujemy działania skierowane do seniorów. To ważne zwłaszcza w okresie pandemii i odosobnienia.

Dlatego warto wziąć udział w licznych, cyklicznych konkursach organizowanych przez Głos Seniora. Konkursy są na różne tematy, czasem trzeba coś napisać, czasem zrobić zdjęcie, zawsze jednak warto spróbować swoich sił. To dla przykładu: Stylowi Seniorzy, Senior-Działkowiec i Balko-nowiec, Zwierzak lekiem na samotność, Senior Patriota, Miłość60+ czy Przekaż nam swój przepis.

Na zdjęcia seniorów i ich  teksty czekają czytelnicy nie tylko w Polsce. Głos Seniora jest dostępny w domach seniorów na Litwie, Łotwie i Białorusi, w Ukrainie, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Rosji, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania najnowszego specjalnego numeru Głosu Seniora, w którym publikowane są teksty laureatów konkursu „Opowiedz nam swoją historię – Śladami Niepodległej”.

Patriotyzm to zarówno pielęgnowanie pamięci o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość, ale także codzienna troska o dobro naszego kraju i społeczeństwa. Podczas epidemii ta troska jest szczególnie potrzebna.