Nieformalna grupa z Pieszkowa pod nazwą „Szydełkowa Reaktywacja” wzięła udział w XII Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj lokalnie i ekologicznie” i pozyskała pieniądze na realizację projektu społecznego „ Kordonkowy Szlak”. Będzie to duże przedsięwzięcie na terenie gminy Lubin angażujące zarówno amatorki robótek ręcznych na szydełku, jak i miłośników nordic walking oraz jazdy na rowerze.

Działania będą polegały na stworzeniu szlaku rowerowego na trasie Pieszków – las Gorzelin – Osiek, który zostanie oznaczony powstałymi na warsztatach szydełkowania, kolorowymi opaskami na drzewach. Punktem kulminacyjnym projektu ma być przejażdżka lub przemarsz z kijkami po nowo wytyczonym Kordonkowym Szlaku, zakończone uroczystym poczęstunkiem na mecie. Dodatkowo w miejscowości Pieszków, przy skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną, ma stanąć turystyczna tablica informacyjna.

Swoje wsparcie w realizację projektu zaoferowała od razu grupa seniorów gminy Lubin.

– Dziękujemy seniorom za tak szybką i spontaniczną reakcję. W imieniu liderek grupy nieformalnej z Pieszkowa dziękujemy także pracownikom Fundacji Wrzosowa Karina za merytoryczne wsparcie oraz wójtowi oraz leśniczemu z Raszówki za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tych artystycznych działań na terenach należących do gminy Lubin i lasach leśnictwa- mówi Renata Jędrak, sołtys Pieszkowa.

Projekt finansowany jest ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.