Książka z sercem. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych organizuje zbiórkę książek dla małych pacjentów „Przylądka Nadziei” we Wrocławiu. To już ostatni dzwonek, by włączyć się do akcji, która zakończy się w najbliższy piątek.

– W czasach, gdy brakuje nam więzi międzyludzkiej, czytanie jest częścią przyjemności, które warto cenić, a jeszcze lepiej dzieląc się nią z innymi. Chcielibyśmy wziąć udział w projekcie czytania dla dzieci i mamy nadzieję na Twój udział! – piszą organizatorzy.

Pomysł polega na zakupie nowej książki lub wybraniu używanej w bardzo dobrym stanie i przyniesieniu jej do szkoły. Skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 16 lat!

– Możemy sprawić ogromną radość i osłodzić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie. Dzięki Tobie dzieci będą mogły odkryć książki, o których prawdopodobnie nigdy by nie pomyślały. „Kto czyta, żyje wielokrotnie” – przekonują inicjatorzy pomysłu.

Książki można przynosić do szkoły do specjalnie przygotowanego pudła ustawionego w przedsionku , bądź koordynatorów akcji. Wszystkie książki, po przebyciu kwarantanny zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Przylądka Dobrej Nadziei.

Koordynatorami akcji są Barbara Kwapisz, Anna Kuc, Julita Bulik i Maciej Stefaniak.