Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach gmina Lubin uczciła 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

– To wyjątkowa smutna rocznica. II wojna pochłonęła miliony ofiar. Nie wolno nam jednak o tych tragicznych wydarzeniach zapomnieć. Muszą żyć w naszej pamięci i pamięci przyszłych pokoleń, byśmy nigdy więcej nie popełnili podobnych błędów. Prawdziwa wolność i demokracja – to spuścizna, którą wywalczyły dla nas poprzednie pokolenia. Nie marnujmy jej na waśnie i niepotrzebne spory – mówił wójt Tadeusz Kielan.

W uroczystości uczestniczyli także przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski, radny powiatu lubińskiego i jednocześnie prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin Magdalena Dubińska, sołtys Siedlec Stanisław Ryniec, dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Mariola Karwan oraz przedstawiciele Urzędu Gminy.