W czasie roku szkolnego OKGL odwiedzają  liczne wycieczki szkolne.Gmina Lubin – wczoraj i dziś, zabytki gminy Lubin, drewniane miniatury i czasowe wystawy organizowane we współpracy z rządowymi instytucjami – to ekspozycje, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mury Ośrodka Kultury Gminy Lubin odwiedziły w ostatnich miesiącach liczne wycieczki i osoby indywidualne.

Ponad 400 osób odwiedziło czasową wystawę START w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, prezentującą wspaniałych polskich sportowców ostatnich 100 lat. Wystawę zobaczyli nie tylko mieszkańcy gminy, wśród odwiedzających znalazły się zorganizowane grupy z lubińskich szkół średnich, a także mieszkańcy gminy Chocianów i Polkowic. Przygotowaną we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa” ekspozycję,  ukazującą sylwetki 33  postaci z olimpijskiej historii sportu, które wpisały się na stałe w serca polskich kibiców można jeszcze  obejrzeć do końca wakacji.

Dodatkowo odwiedzający mogą zobaczyć trzy stałe wystawy, cieszące się od lat ogromną popularnością. Trwają jeszcze wakacje – to sporo wolnego czasu zachęcamy więc do odwiedzin w OKGL.

Wystawa „GMINA LUBIN – WCZORAJ I DZIŚ”

Zwiedzający zanurzą się w historii opowiadanej przez dawne i współczesne przedmioty. Można zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się narzędzia rolnicze i te codziennego użytku. Wystawa pokazuje jak rozwijała się technologia, a tym samym poprawiała się jakość życia.

Wystawa „Zabytki Gminy Lubin”

Wystawa regionalnych perełek architektonicznych ukazująca dziedzictwo kulturowe znajdujące się na terenie gminy Lubin. Prezentuje kilkadziesiąt makiet zabytków wykonanych różnymi technikami przez uczniów gminnych szkół podstawowych oraz mieszkańców gminy.

Wystawa „Drewniane miniatury”

Prezentuje blisko 70 ręcznie wykonanych drewnianych przedmiotów użytku codziennego oraz miniaturowe urządzenia rolnicze. Dodatkową atrakcją jest zbiór kilkunastu drewnianych zabawek sprzed lat.

Wystawy wzbogacają instalacje interaktywne i projekcje wideo. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

W czasie roku szkolnego OKGL odwiedzają  liczne wycieczki szkolne. Często jest to także okazja do odwiedzenia Urzędu Gminy Lubin i możliwość zasiadania w sali obrad Rady Gminy Lubin, czy też rozmowa z wójtem Tadeuszem Kielanem. Prezentujemy fotorelację z takich odwiedzin.