Lokalny Konkursu Grantowy XII Edycji Programu „Działaj Lokalnie”Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Wrzosowa Kraina” ogłasza nabór wniosków o dotację w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego XII Edycji Programu „Działaj Lokalnie” w 2022 roku!

W Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie 2022” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

W 2022 roku mogą być realizowane projekty, które przewidują działania zmniejszające negatywne skutki pandemii (Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online) oraz dotyczą wsparcia organizacji i grup nieformalnych działających na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy w ramach ścieżki specjalnej „Działaj lokalnie i solidarnie z Ukrainą”.

TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ:
Od 1 maja do 31 maja 2022 r. do godziny 23:59.

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Wyłącznie za pomocą generatora wniosków, dostępnego na www.system.dzialajlokalnie.pl oraz na www.wrzosowakraina.pl

GMINY OBJĘTE KONKURSEM:
Bolesławiec [gm. wiejska], Chocianów, Chojnów [gm. wiejska], Chojnów [gm. miejska], Gromadka, Kunice, Lubin [gm. wiejska], Miłkowice i Przemków.

MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA:
Dotacje będą przyznawane w maksymalnej kwocie do 6.000 zł dla jednego realizatora.

PULA PRZEZNACZONA NA GRANTY:
55.000,00 zł

WNIOSKODAWCY:
Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną np. fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, organizacje społeczno-zawodowe rolników, koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna albo ośrodek pomocy społecznej, grupy nieformalne, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL.

OKRES REALIZACJI PROJEKTÓW:
Projekty będą mogły trwać minimalnie 3 m-ce a maksymalnie 6 m- cy i będą mogły być realizowane od 15 czerwca do 31 grudnia 2022 r.  Dopuszcza się realizację specjalnych projektów, trwających minimum miesiąc, o ile dotyczą one walki z pandemią lub są nastawione na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW:
Przed ostatecznym złożeniem wniosku można go skonsultować i uzyskać porady. Konsultacje trwają od 26 kwietnia do 31 maja br.

KONSULTACJE TELEFONICZNE:
Wg harmonogramów zamieszczonych na stronach internetowych poszczególnych Gmin.

WEBINARIA DLA WNIOSKODAWCÓW:
Dla zainteresowanych złożeniem wniosku odbędą się trzy webinaria szkoleniowo-informacyjne. Spotkania są bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Na spotkaniach zostaną omówione zasady naboru wniosków w ramach Programu Działaj Lokalnie, konstrukcja i zasady tworzenia projektu i jego poszczególnych elementów, sposób składania wniosków za pomocą generatora, promocja projektów oraz przedstawione zostaną dobre praktyki Działaj Lokalnie.

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla wnioskodawców:

1. 5 maja 2022 r. o godz. 17.00
  2. 12 maja 2022 r. o godz. 17.00
  3. 18 maja 2022 r. o godz. 16.00

Koordynator Programu
Marta Kucfir
e-mail: dzialajlokalnie@wrzosowakraina.pl

Ośrodek Działaj Lokalnie
Fundacja „Wrzosowa Kraina”
59-140 Chocianów, ul. Trzebnicka 7a-7b, lok. 4/2
tel. 500 206 128, 76 818 45 41
www.wrzosowakraina.pl

Program „Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Wrzosowa Kraina”.

DO POBRANIA: