Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc z Krzeczyna w kierunku Lubina, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał na jezdni swój pojazd. Zgłaszająca poinformowała, że mężczyzna prawdopodobnie zasłabł, bo nie ma z nim kontaktu.

Policjant pilnie na miejsce skierował patrol z wydziału prewencji. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, w kilka minut zjawili się na miejscu. Policjanci stwierdzili brak tętna u mężczyzny, brak oddechu, zasinienie twarzy i zanik funkcji życiowych. Natychmiast rozpoczęli reanimację.

– Policjanci mł. asp. Tomasz Górka – kierownik Ogniwa Patrolowego i Wywiadowczego oraz sierż. szt. Hubert Woch – asystent OPiW, uratowali życie kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy. Nie było z nim żadnego kontaktu. Tętno ani oddech nie były wyczuwalne. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi, którzy najechali na to zdarzenie, poprzez resuscytację krążeniowo-oddechową, przywrócili funkcje życiowe poszkodowanego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy i jego stan medycy określają jako dobry – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

W chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia u mężczyzny zauważono powrót funkcji życiowych. Wrócił mu oddech. W tym momencie został przekazany w ręce załogi karetki, która zabrała kierowcę do lubińskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci po zakończonej akcji ustalili i powiadomili rodzinę 63 – latka. Tylko szybka i fachowa pomoc przedmedyczna wykonana przez policjantów i ratowników, tak naprawdę uratowała życie tego człowieka. Ich profesjonalizm pozwolił na przywrócenie czynności życiowych mężczyzny.