Ukazał się najnowszy numer naszego gminnego biuletynu informacyjnego. Temat „z okładki” to największa gminna inwestycja realizowana w ciągu ostatnich kilku lat, czyli trwająca przebudowa oczyszczalni ścieków w Raszówce. Będzie pracować z większą mocą i wydajnością już w przyszłym roku. Inwestycja kosztuje ponad 4 mln złotych, z czego prawie połowę pozyskano z funduszy zewnętrznych.

Po wielu miesiącach nauki zdalnej do szkół powrócili także uczniowie i wbrew obawom, zarówno oni, jak i nauczyciele są z tego bardzo zadowoleni, o czym można przeczytać w dziale aktualności. Tam także sprawa wysypiska w Kłopotowie, które po raz kolejny stało się dla prezydenta miasta przykrywką dla odrażającego zapachu z miejskiego wysypiska.

Piszemy także m.in. o gminnych programach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, segregacji odpadów, kwalifikacji wojskowej, czy też wystawie i warsztatach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. W tym numerze także kolejna porcja fascynujących, autorskich zdjęć z pomysłem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce. Oprócz tego stałe, lubiane rubryki jak strona seniora, sport, rozrywka, zachęcamy do lektury!

Wiadomości Gminne maj 2021 (PDF 5 MB)