W grudniowy mroźny poranek milusińskich z Przedszkola w Raszówce, oddziału zamiejscowego w Lubinie oraz Klubu Dziecięcego Krzeczynie Wielkim odwiedził wyjątkowy gość. Każdego roku wszystkie dzieci, duże i małe czekają na niego z niecierpliwością…

Dzieci pisały, rysowały listy do Mikołaja opowiadając o swoich małych marzeniach. Chciały być pewnie, że list dotrze o właściwej porze do właściwego adresata, więc wybrały się nawet na pocztę po instrukcje jak wysłać listy. Niektóre nawet się sięgały do skrzynki pocztowej, ale z pomocą dorosłych wszystko się udało!

Maluchy wyczekiwały gościa w oknie i doczekały się! Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów zapukał w okna przedszkoli i klubu. Mikołaj obdarował najmłodszych wspaniałymi podarunkami. Wśród prezentów znalazły się klocki, tory samochodowe, a nawet kuchenka. Dzieci były przeszczęśliwe. W ramach podziękowania przedszkolaki przygotowały dla wyjątkowego przybysza niespodzianki w postaci wierszy, piosenek oraz własnoręcznie wykonanych rysunków.

Spotkanie z Mikołajem obfitowało w wiele emocji, dzieciom towarzyszył szeroki uśmiech i radość z wizyty niecodziennego gościa. Były wspólne zabawy, tańce, rozmowy ze św. Mikołajem. Wszystkie maluchy obiecały, że będą grzeczne… Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z Mikołajem!