Dzieci przygotowuja wiosneny ogródek.Na przekór aurze za oknem, która zdecydowanie nas nie rozpieszcza, dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce oraz zamiejscowego oddziału placówki w Lubinie hucznie świętowały pierwszy dzień wiosny. Były konkursy, gry i zabawy oraz wielobarwny korowód.

Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia przez przedszkolaki przedstawienia pt. „Powitanie wiosny” przygotowanego przez nauczycielki z oddziału zamiejscowego w Lubinie. Spektakl bardzo spodobał się dziecięcej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku. Rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania związane z tą porą roku.

Przedszkolaki śpiewały, tańczyły, a nawet zakładały ogródek Pani Wiosny…  Pośród wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci pożegnały zimę.

Kolorowy, kwiecisty i gwarny korowód maszerował w okolicach przedszkola. Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków sprawią, że wiosna zdecyduje się do nas zawitać. Nie sposób przecież oprzeć się dziecięcym uśmiechom i śpiewom.