Wiadomości Gminne str. 1

Ukazał się już najnowszy numer naszego gminnego biuletynu. Podsumowujemy w nim to co działo się w naszych sołectwach i urzędzie podczas minionych czterech tygodni. Czujemy już jednak świąteczną atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych i to właśnie relacja z ze spotkania pod hasłem Tradycje Wielkanocne wita nas na okładce i tzw. rozkładówce nowej gazety.

Klimatyczna w tym numerze, oprócz oczywiście świątecznych przygotowań, jest także relacja z wyjątkowego, wspomnieniowego spotkania związanego z promocja książki „Wschody i Zachody. Opowieści osiedleńców gminy Lubin”. Wzięło w nim udział kilkunastu bohaterów tej publikacji, a bezpośrednim efektem tego wydarzenia jest uchwalony już przez radnych – nowy uroczysty dzień w kalendarzu gminnych wydarzeń. 16 marca obchodzić będziemy w gminie Lubin Dzień Osadnika!

Opisujemy wiele ważnych spraw dla mieszkańców, m.in. działalność punktu konsultacyjnego w sprawie programu „Czyste powietrze”, pozagminne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo, decyzje radnych oraz zakończone już zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP.

W Wiadomościach także wiele stałych, ciekawych rubryk, m.in. zyskujący coraz bardziej na popularności cykl „Dumni z seniorów”, którego bohaterów wskazuje Rada Seniorów.  Tym razem przedstawiamy sylwetkę Grażyny Balewicz ze Składowic.

Życzymy miłej lektury! Gazeta jest kolportowana jako druk bezadresowy w ponad 5 tysiącach egzemplarzy przez Pocztę Polską, można ją odebrać także w naszych gminnych szkołach, bibliotece i niektórych sklepach.